Nezařazené

Trápne vianočné svetre

Vianoce sú nielen obdobím, kedy sa dodržiavajú tradície, alebo obdobím, kedy si ľudia dávajú darčeky. Sú tiež dobou, kedy ľudia volia ako tematickú výzdobu svojich domovov, tak volí tiež tematické oblečenie. A v tejto chvíli sa do popredia dostávajú hlavne trápne vianočné svetre. Ktoré sú tie, o ktorých možno skutočne povedať, že sa tvorcom príliš nevydarili a nositelia v nich vyzerajú hrozne?

Klasický sveter s jeleňom

Keď sa na taký sveter na prvý pohľad pozriete, je jasné, čo vám bude pripomínať. Dobu dávno minulú. Ak by ste zapátrali v šatníku svojich rodičov, možno tu jeden taký nájdete. Tieto trápne vianočné svetre sú voľbou skôr pre toho, kto rád spomína na minulosť. Ak si taký sveter oblečiete k svojmu stromčeku, budete v tomto outfite vyzerať skôr podivne.

Sveter so svietiacim nosom

Nie sú to len unikátne a niekedy nie príliš vydarené motívy, ktoré taký sveter môže prinášať. Veľmi častým motívom môže byť sob, ktorý trápne vianočné svetre mnohokrát jasne charakterizuje. Nejde ale o to jediné, pretože nie je nič výnimočné, že unikátom daného svetra je to, že daný sob má svietiace nos. Áno, pre malé deti by možno mohol byť niečím zaujímavým a originálnym. Dokázali by ste si však predstaviť, že by si na seba niečo také vzal dospelý človek? A to nielen na doma, ale napríklad do spoločnosti?

Svetre imitujúce vzhľad vianočných škriatkov

Dané svetre k nám prichádzajú hlavne zo zahraničia, pretože u nás nič také, ako vianočný škriatok nie je. U nás je len Ježiško. Napriek tomu má tento typ svetrov celkom veľkú obľubu. Ak je niečím primárne charakteristický, tak to býva jeho výrazné zeleňou prevedenie, našité gombíky a veľmi často tiež imitácia silného koženého pásika. Toto je jasná charakteristika daného svetra. Existujú však aj jeho rôznorodé alternatívy, kedy má v červenej farbe jeho nositeľ jasne imitovať známu postavu Santa Clausa.

About the author

Denisa

Add Comment

Click here to post a comment