Ako uviazať pánsku kravatu

Je stále mnoho mužov, ktorí majú v skrini radšej kravatu už uviazanú, aby bola pripravená na použitie. Čo keď si však zaobstaráte novú a potrebujete vedieť, ako uviazať kravatu? Nemusí to byť nič zložité. Existuje celý rad uzlov, ktoré sa môžu líšiť aj s ohľadom na to, akú si beriete košeľu. My sa zameriame na to, ktoré patria medzi najjednoduchšie.

Windsor Full

Jeden z veľmi obľúbených kravatových uzlov, ktorý sa dokonale hodí hlavne ku košeliam, ktoré majú širší golier. Vyzerá veľmi štýlovo a väčšina mužov s ním chybu neurobí. A ako ho zaviazať? Základom je dlhší koniec preložiť cez kratšie, podvliecť a vytiahnuť v oblasti krku. Teraz treba obtočiť koniec kravaty na jednej strane u goliera, pokračovať pod kratším koncom a rovnaký pohyb urobiť aj na druhej strane. Potom dôjde k vytvoreniu čelnej strany uzla, kedy sa širší koniec kravaty tiahne vodorovne cez uzol, podvleče sa v oblasti krku a podvlékne práve vytvorenú slučkou. A je hotovo.

Windsor Half

Ak je na vás vyššie uvedený postup predsa len náročný, skúste jednoduchšie variantu obľúbeného uzla, ktorým je Windsor Half. Preložíte dlhší koniec cez kratšie, podvlíknete a následne s ním zamierite vrchom, okolo krku späť dole. Teraz už pokračuje len posledná fáza, ktorú sme popísali pri variante Windsor Full. Koniec kravaty ťaháte vodorovne cez uzol, podvlečete a pretiahnete vytvorenú slučkou. Teraz uzol len upravíte, utiahnete a je hotovo.

Four in Hand

Tento uzol je obľúbený preto, že patrí k najjednoduchším. Ak hľadáte návod, ako uviazať kravatu, a nehľadáte akejkoľvek zložitosti, vydajte sa touto cestou. Stačí preložiť širší koniec cez užšie a obmotať. Teraz daný postup čiastočne opakujte, ale s tým rozdielom, že koniec kravaty už ťaháte v oblasti vášho krku. Razom sa vám v čele uzle vytvorila slučka, kadiaľ koniec kravaty pretiahnete, a je hotovo. Teraz už uzol len upravte a môžete vyraziť do spoločnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *