Móda zo supermarketu

Slovo móda môže mať celý rad podôb. Niekto ju spája len s dielmi slávnych návrhárov, ktoré sú prezentované na módnych prehliadkach. Iní v nej vidia zase to, čo je spájané s niekoľkými známymi značkami. Sú ale aj iné pohľady. Čo si pod nimi predstaviť? Jednou zo zaujímavých ukážok je móda zo supermarketu. Čím je charakteristická, prečo môže byť zaujímavé, a aké sú dôvody, prečo byť na pozore?

Nadchne hlave nízkou cenou

Ak je móda zo supermarketu niečím jasne charakteristická, tak je to hlavne tým, že sú tu jednotlivé kusy oblečenia ponúkané za pomerne priaznivé ceny. Takáto móda láka hlavne na veľmi nízke ceny, a to aj keď sa nejedná o zľavové akcie. Pokiaľ je tovar v zľave, možno nakúpiť oblečenie doslova za pár korún. Je to dané hlavne nízkymi výrobnými nákladmi, s čím súvisí jedno negatívum.

Nič jedineční

Móda zo supermarketu láka na nízke ceny hlavne preto, že sa tovar vyrába vo veľkých objemoch. A to má aj jedno negatívum. Rovnaké vecí môže mať na niekoľko stoviek iných ľudí. Potom taký outfit jasne stráca svoju jedinečnosť, čo je mnohokrát problém. Najhoršia situácia môže nastať, ak sa rovnako oblečení ľudia stretnú v rámci určité spoločné udalosti.

Výber je celkom bohatý

Bola doba, kedy boli supermarkety zamerané výhradne len na potraviny, drogériu a veci do domácnosti. Teraz je to inak, pretože móda zo supermarketov sa stáva pomerne veľkým hitom. A tak sa v súčasných supermarketoch stále viac rozširuje priestor, kde si možno dané oblečenie nakúpiť. Treba povedať, že ruka v ruke s tým ide aj to, že mnoho obchodných reťazcov ponúkne aj svoje vlastné značky, ktoré inde nedajú zaobstarať. Keď sa máme pozrieť na tú rozhodne najznámejší, tak je to britská značka F & F, ktorú predáva výhradne obchodný dom Tesco. A to v sortimente, ktorý je určený ženám, je určený mužom, rovnako ako deťom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *