Plesové šaty pre čarovné ženy

Plesová sezóna je každoročne pomerne významnou kultúrnou udalosťou ako vo veľkých mestách, ako aj v menších obciach. Sú to hlavne ženy, ktoré už s dostatočným predstihom rieši to, ako sa oblečú a aké plesové šaty budú tie pravé. Lámete si nad tým hlavu? Nie je dôvod zúfať. Poradíme vám, ako vybrať tie, v ktorých budete dokonalá.

Ženská postava hrá hlavnú rolu

Čo urobiť ako prvé, keď sú vyberané plesové šaty? Je potrebné zohľadniť vašu konkrétnu postavu. Podľa toho je nutné vybrať konkrétny strih. Vždy pamätajte na to, že výrobcovia šiat myslí ako na ženy štíhle, tak aj na tie, ktoré majú nejaké to kilo navyše. Výsledkom sú šaty, ktoré dokážu ľahko zakryť prípadné nedokonalosti a zároveň zvýrazniť partie, ktoré sa majú stať hlavnou prednosťou. Vždy je potrebné si ich aj skúsiť, pretože na figuríne nikdy nebudú vyzerať tak, ako práve na vašej akokoľvek špecifické postave.

Ako je to s farbou?


Aj to je otázka, ktorá je dôležitá, ak sú plesové šaty vyberané. To prvé, na čo je dobré dať, je rozhodne váš inštinkt. Vyberte si takú farbu, ktorá sa páči hlavne vám a s ktorou na konkrétnom plese nezapadnete. Dobré je výber vhodnej farby prispôsobiť aj tomu, akú máte farbu vlasov. Tmavovlásky môžu voliť šaty výrazne belšie, zatiaľ čo blondínkam skvele padnú napríklad šaty v štýle champagne.

Správna dĺžka je základ

Najprv sa zamyslite nad spoločenskými konvenciami. Teda nad tým, na aký ples ste pozvaná. U tých prestížnych je nutné vždy zvoliť dlhé plesové šaty. Pokiaľ ide naopak o ples miestnej, v menšom meste, nie je problém siahnuť aj po kratšom modelu – zvlášť, ak máte pekné nohy. Keď ide o výber dĺžky, nezabudnite hlavne u dlhších modelov na to, akú budete mať obuv. Ideálne je, ak je možné dĺžku upraviť na mieru, aby boli tesne k zemi a zároveň vám pri chôdzi, ale hlavne pri tanci nijako neprekážali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *