Zimné čižmy sú praktické

Pravdepodobne nie je do chladnejších dní lepší obuvi, ako sú zimné čižmy. Vyberáte tá pravé, s ktorými budete aj na to najchladnejšie a nejsychravější počasie pripravená? Dáme vám niekoľko tipov, ktorých je dobré sa ori vašom výbere ideálne držať.

Veľkosť je základ

Nemáme na mysli nutne veľkosť vašej nohy. Tú väčšinou poznáte a tak dobre viete, aké budú tie pravé. U čižiem môže nastať oveľa komplikovanejšie problém, ktorý súvisí s veľkosťou vášho lýtka. To je značne individuálna. Aj preto je dobré kozačky skúšať dovtedy, než konečne nájdete kombináciu, kedy sedí veľkosť nohy i veľkosť spojená s obvodom lýtka. Ak si nie ste istá, doporučíme radšej voľnejšie. Môžete k nim použiť nohavice, alebo silnejšie pančuchy a všetko bude v poriadku.

Podrážka by mala byť dostatočne vysoká

Prečo hľadieť aj na veľkosť podrážky? Závisí to predovšetkým s praktickými vlastnosťami. Čím bude podrážka vyššia, tým bude mať lepšie izolačné vlastnosti. Okrem iného aj preto, že budete väčší kus nad zemou. Ak patríte do skupiny žien, ktorým je na chodidlá veľmi často zima, je toto parametrami, ktorý nezabudnite zohľadniť.

Zamerajte sa aj na vnútorný materiál

O tom, kedy budú zimné čižmy využívané, nie je nutné nijako zložito špekulovať. Bude to zimné obdobie, kedy sú teploty pod bodom mrazu. A to znamená, že treba vaše nohy dostatočne zahriať. Osvedčenou voľbou je kombinácia moderných materiálov a kožúšku, čo ponúkne istotu zahriatie, ale aj udržanie teploty.

Podpätok skôr menšie

Sú modely, ktoré majú podpätok skôr nevýrazný, a potom modely, ktorého majú skutočne veľmi vysoký. Keď vyberáte zimné čižmy, predpokladá sa chôdza na snehu i ľade. Vysoký podpätok by bol skôr komplikácií. Ten odporúčame zvoliť radšej u jarných alebo jesenných modelov. V zime dbajte hlavne na to, aby ste si pri chôdzi nezlomila nohu. To sa vám s nízkym a tiež širokým podpätkom rozhodne nestane.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *